top of page

“Ми прийшли до висновку, що навчання не є тим, що робить учитель. Навчання - це природний процес, який спонтанно розвиває людину.”

Марія Монтессорі.

Український Монтессорі Центр (УМЦ) є першою і провідною програмою  з підготовки Монтессорі-вчителів в Україні, що успішно функціонує впродовж 20-ти років. 

Послідовна та багаторічна робота українських освітян, спрямована на відродження педагогіки Монтессорі, поширення та популяризацію Методу Монтессорі в Україні, впровадження його в роботу навчальних закладів, визначили основну мету УМЦ – підготовку високопрофесійних Монтессорі-педагогів. 

МІСІЯ УМЦ

                 Місія УМЦ полягає в наданні високого рівня освіти дорослим слухачам і видачі
їм дипломів для навчання дітей за програмами «Інфант і Тоддлер» (від
народження до 3-х років) та «Раннє дитинство» (від 3-х до 6-ти років) у повній
відповідності до принципів філософії та педагогіки доктора Марії Монтессорі.

НАШІ ПРІОРИТЕТИ:

 

Стандарти освіти та якість надання освітніх послуг

 

Зміст роботи зі слухачами УМЦ на навчальних курсах відповідає  загальновизнаним стандартам і враховує специфіку української освіти. 

 

Навчальні плани УМЦ адаптовані до потреб нашої країни та її культури. Водночас, усі академічні вимоги цілковито відповідають міжнародним стандартам Монтессорі-освіти.   

 

Навчальний процес в УМЦ ґрунтується на взаємоповазі та розумінні того, яким чином навчаються дорослі, підтверджуючи, що всі ми вчимося на власному досвіді, виходячи з того, що кожна особистість розвивається відповідно до свого власного темпу. Інструктори УМЦ надихають майбутніх учителів Монтессорі на опанування основами педагогіки Монтессорі, допомагають у практичній роботі та завжди готові надати їм відповіді на всі поставлені запитання.

Підготовка вчителів в УМЦ відповідає найвищому рівню якості. Навчання в Центрі – це трансформуючий досвід. Його інструктори є досвідченими вчителями Монтессорі. Навчаючись разом з ними, здійснюючи спостереження в класах Київської школи Монтессорі, слухачі набувають глибоких знань, упевненості в своїх здібностях, поступово переконуючись в тому, що згодом стануть висококваліфікованими вчителями, котрі зможуть працювати в освітніх Монтессорі-закладах України та поза її межами.

Програми навчальних курсів УМЦ створені таким чином, щоб слухачі постійно
відчували інтерес до процесу навчання, ставали його активними учасниками і мали
відчуття радості й задоволення від отриманих знань.  
Ми прекрасно усвідомлюємо, що працюємо з аудиторією дорослих людей, які
мають певні очікування від програми та воліють отримати знання, які
застосовуватимуть у подальшій кар’єрі.

 

Статус УМЦ 

 

       Програми “Інфант-Тоддлер” та “Раннє дитинство” отримали
акредитацію МАКТЕ -міжнародного органу із встановлення стандартів та
акредитації освітніх програм для підготовки Монтессорі-педагогів.

 

MAКTE віддана ефективній підготовці вчителів Монтессорі. Її місія
полягає у визнанні, гарантуванні та сприянні високій якості цієї підготовки
через систему акредитації для досягнення кінцевої мети–підвищення
ефективності навчання слухачів за методом Монтессорі.


www.macte.org info@macte.org
MACTE 420 Park Street Charlottesville, Virginia 22902 (434) 202-7793

 

Зручний формат навчання

 

Серед запропонованих УМЦ форматів навчання дорослі слухачі мають вибір, який дозволяє їм обрати тривалість теоретичного етапу навчання (однорічний або дворічний курс) та  надає можливість поєднувати серйозне академічне навчання з основною роботою.

В залежності від умов проходження слухачами практичного етапу навчання, УМЦ пропонує їм обрати модель інтернатури: однорічну з майстер-вчителем або самостійну дворічну.

Обмеження, зумовлені всесвітньою пандемією Covid-19 та воєнним станом в Україні, були враховані в роботі УМЦ. Розроблено і впроваджено в роботу дистанційно-очну форму навчання із збереженням кількості годин і гарантованою якістю освітнього процесу.

Гнучка цінова політика

 

УМЦ враховує індивідуальні потреби та фінансові можливості кожного слухача, має гнучку систему знижок. Вартість навчання щорічно вказується в Угоді про навчання та не може бути змінена протягом всього навчального періоду. Оплата за навчання може здійснюватися одним платежем або за кожний із курсів окремо.

Дорослим слухачам, які мають намір повторно прослухати будь-який  з курсів, надається 50% знижка.

Для освітніх Монтессорі-закладів, що навчають одночасно трьох і  більше вчителів, також надаються знижки.

 

Кадрове забезпечення та матеріальна база

 

Усі інструктори УМЦ мають відповідну фахову освіту – міжнародні дипломи від AMS або дипломи УМЦ від Всеукраїнської асоціації Монтессорі вчителів. Кожен з них набув багаторічного досвіду практичної роботи з дітьми, а розроблені ними авторські навчальні курси впроваджені в роботу програм Центру.

Приміщення Центру є просторим, світлим, зручним і належним чином оснащеним для проведення лекцій, презентацій та практичних занять з дидактичними матеріалами. Навчальне середовище - естетично оформлене та привабливе. Безумовно, все це сприяє успішному навчанню слухачів. Упродовж курсу їм надається можливість спостерігати за дітьми в класних кімнатах школи Монтессорі. Базовим майданчиком УМЦ для практичної роботи зі слухачами під час навчання є модельна школа Монтессорі в Києві – Навчально-виховний комплекс Монтессорі І ступеня.

 

УМЦ має всі необхідні технічні засоби для організації якісного освітнього процесу в форматі он-лайн.

 

Для проходження слухачами інтернатури Монтессорі-класи освітніх закладів-партнерів УМЦ облаштовані відповідно до визнаних стандартів. 

 

Співпраця з Монтессорі-закладами освіти та міжнародна співпраця

 

УМЦ співпрацює з усіма навчальними закладами України, зацікавленими у впровадженні Методу Монтессорі в їх роботу, державними органами освіти та плідно співпрацює з міжнародною Монтессорі-спільнотою.

УМЦ є колективним членом Всеукраїнської Асоціації Монтессорі-вчителів.

bottom of page